banner

Uçar: Türkiye’de devlet İngilizce öğretemiyor
Wall Street Institute’nin (WSI) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, bu rakamın çok kötü olduğunu ve devletin İngilizce öğretemediğini ileri sürdü.
Dündar UçarTürkiye’de sağlıklı denilebilecek düzeyde İngilizce bilen sayısının 3-4 milyon kişi olduğunu belirten İngilizce dil okulu Wall Street Institute’nin (WSI) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, bu rakamın çok kötü olduğunu ve devletin İngilizce öğretemediğini ileri sürdü.
27 ülkede, 450 merkezde faaliyet gösteren İngilizce dil okulu WSI’ın Türkiye’deki 14’üncü merkezi Antalya’da açıldı. Okulun Antalya’daki merkezinin açılışına katılan Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, dünyada 600 milyon kişinin İngilizce konuştuğunu ve 1 milyar kişinin de İngilizce öğrenmeye çalıştığını söyledi canadianviagras.net. Türkiye’deki eğitim sisteminde İngilizce’nin adının olduğunu, kendisinin ise olmadığını belirten Uçar, 9 yıl boyunca verilen eğitim sürecinde ortaya yararlı bir sonuç çıkmadığını anlattı.

"Türkiye'de sadece 4 milyon kişi İngilizce biliyor!"
Türkiye’de devletin İngilizce öğretemediğini iddia eden Uçar, 74 milyonluk nüfusta sağlıklı düzeyde İngilizce bilen kişi sayısının 3- 4 milyonu geçmeyeceğini ve bu rakamın da nüfusa oranla bakıldığında çok kötü olduğunu dile getirdi. Dünyada bilgisayar dilinin de İngilizce olduğunu kaydeden Dündar Uçar, bunun önemini anlattı.
Dündar Uçar, bugüne kadar 40 bine yakın öğrenciye İngilizce eğitimi verdiklerini ve 1300’ün üzerinde kurumsal firmanın da çözüm ortağı olduklarını kaydetti.

Antalya’da şube açıldı
Turizmin merkezi Antalya’da bir şube açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Uçar, "Dünyanın en çok konuşulan dili olan ve bütün ülkelerin öğrenme seferberliğine girdiği İngilizce, Antalya’da bir yandan turist memnuniyetini artırırken, diğer taraftan tarımsal ürünlerde olduğu gibi ihracatın da gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Biz de bu gelişmeye uygun olarak büyüyeceğiz" dedi.
Uçar, derslerin 2 kişilik sınıflarda uygulamalı ve pratik, sınıfı açılmasını beklemeden, çalışanlar için iş tempolarına göre ayarlanan ders saatleri ve aksanları farklı ana dili İngilizce olan farklı ülkerden öğretmenler tarafından verildiğini kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.