banner

UTS’ye 300 bin öğrenci katıldı!
Uğur Dershaneleri'nin hazırladığı Uğur Tanısal Sınav (UTS) hafta sonu ülke genelinde 300 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Uğur UTS sınavıÜniversitelere ve liselere hazırlık sürecinin başlangıcı olarak kabul edilen ve 2007 yılından bu yana tüm Türkiye’de uygulanan Uğur Tanısal Sınav (UTS), bu yıl 7-8 Ocak Cumartesi ve Pazar olmak üzere 2 günde gerçekleştirildi. UTS, Uğur Dershanelerinde uygulanan kişiye özgü öğretim modelinin ilk basamağı olarak tanımlanıyor. Uğur Dershaneleri tarafından tüm Türkiye’de yapılan ve bu yıl yaklaşık 300 bin öğrencinin katıldığı Uğur Tanısal Sınav, öğrencilerin eğitim alanındaki standartlarını belirliyor. Van’dan İzmir’e kadar yüz binlerce öğrencinin katıldığı sınavla öğrencilerin okullarda hangi konuları öğrenemediği veya neleri eksik öğrendiği de saptanıyor. Öğrenme eksikliklerinin il ya da okul bazında saptanmasının mümkün olduğu UTS ile Milli Eğitim Bakanlığı’na da önemli veriler sağlanmış oluyor. Uğur Tanısal Sınav’ının sonuçları ocak ayının 3. haftasında açıklanacak ve katılan öğrencilere sınav karnesi verilecek. Bu karnelerde öğrencinin bilgi düzeyinin yanı sıra okul, il ve Türkiye sıralaması da yer alacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.