banner

2 ildeki dershanelerde inceleme başlatıldı
Paralel Devlet Yapılanması ile ilişkileri olduğu iddia edilen Niğde ve Çanakkale’deki bazı dershanelerde inceleme yapıldı.

niğde dershane operasyonuNiğde'de 3 dershanede, Paralel Devlet Yapılanması ile ilişkileri olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik iddialar kapsamında, ikisi kent merkezinde biri de Bor ilçesinde olmak üzere 3 dershane, Emniyet Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Halk Sağlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri görevlileriyle belediye ve vergi müfettişlerinden oluşan ekiplerce denetleniyor.

Valiliğin izniyle gerçekleştirilen denetimlerin gün boyu süreceği, incelemeler sonucu hazırlanacak raporun ilgili kurumlara iletileceği öğrenildi.

Kentte dün de üç özel okulda inceleme yapılmıştı.

Çanakkale'de 2 dershane ve bir okulda inceleme

Çanakkale'de İl Emniyet Müdürlüğü ve bazı resmi kurumlara bağlı ekipler, özel şirkete ait iki dershane ve bir okulda sorumluluk alanlarıyla ilgili inceleme yaptı.

Çanakkale'de, özel şirkete ait iki dershane ile bir okulda, polis ve bazı resmi kurumlar tarafından inceleme başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü'nün yanı sıra Çanakkale Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Defterdarlık ekipleri, Erişen Özel Eğitim ve Sosyal Hizmetler adlı şirket bünyesinde bulunan iki dershane ve okula geldi.

Sorumluluk alanlarıyla ilgili inceleme yapan ekipler, bazı bilgisayarları kontrol etti. Binalarda inceleme sırasında giriş ve çıkışlara izin verilmedi. Dershanelerdeki eğitim çalışmaları ise sürdü.

İncelemeler sonucu hazırlanacak raporların, ilgili kurumlara iletileceği öğrenildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.