banner

8 bin sınıf öğretmenin atanması bekleniyor
Esra Akın - Öğretmen Adayı

adayMilli Eğitim Bakanlığı branş bazında açığa alınan öğretmen sayılarına göre atama yaparsa ağustos ayının sonunda en az 8 bin sınıf öğretmeni ataması yapılır. Ülkemiz 15 Temmuzda Paralel İhanet Çetesinin TSK’da kalkıştığı darbe girişimi sonrası büyük şok yaşamıştır ve kahraman Türk halkı tankların üzerine çıkarak bu kalkışmayı çok şükür durdurmuştur. Bu ihanet sonrasında Hükümetimiz kamuda Paralel İhanet Çetesi ile ilişkisi olan kamu çalışanlarını açığa alarak işine son vermiştir. Şuan kamuda 50 binin üzerinde kamu çalışanı açığa alınmıştır en çok açığa alınan kamu çalışanlarında Milli Eğitim Bakanlığı 23 bin kamu çalışanı ile birinci sıradadır. 23 bin Milli Eğitim Bakanlığı çalışanının 22 binden fazlası öğretmendir. Milli Eğitim Bakanımız yaptığı açıklamada eylül ayında okullar açıldığında öğrencileri mağdur etmemek için açığa alınanların yerine 22 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Bakanlıkta öğretmen ataması ile ilgili çalışmaların başladığını ekledi. Amaç öğrencileri mağdur etmemek olduğu için muhtemelen KPSS ÖABT sınavından 1 hafta sonra atamalar gerçekleşecek ve eylül ayındaki seminerlerde atanan 22 bin öğretmen görevinin başında olacak.  Milli Eğitim Bakanlığı bu ek atamanın amacının öğretmensiz kalan öğrencileri mağdur etmemek olduğunu söylemektedir. Buradan çıkardığımız sonuç branş bazında kaç öğretmen açığa alındıysa branş bazında o kadar öğretmen ataması yapılacaktır. Listeleri incelediğimizde açığa alınan 22 bin öğretmenin 8 binden fazlası sınıf öğretmenidir. Bu da ağustos ayının sonunda en az 8 bin sınıf öğretmeni ataması yapılacağını göstermektedir. Açığa almaların devam edip etmeyeceğini ise ilerleyen günlerde bekleyip göreceğiz. Umarız bu atamanın birinci amacı öğrencileri mağdur etmemektir. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı Branş bazında hangi branşlardan kaç öğretmen açığa alınmıştır bunları yayınlamalı ve devamında aynı sayılarla atama sayılarını yayınlamalıdır.  Madem ki atamalar açığa alınanların yerine yapılacaktır. Sınıf öğretmeninin yerine başka bir branştan atama yapılmayacağı kesindir bu nedenle sınıf öğretmenlerine ağustos ayında en az 8 bin atama yapılmalıdır diğer türlü bu atama amacından şaşmış bir atama olacaktır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.