banner

Derslig'le öğrencilerin başarı performansları artıyor
Akıllı eğitim platformu Derslig, öğrenci ve öğretmenlere sunduğu ilk”ler sayesinde hızlı büyümesini sürdürüyor. Genç bir platform olarak kısa sürede 200 binin üzerinde öğretmen ve 1 milyona yakın öğrenci tarafından kullanılmaya başlayan Derslig, online eğitim platformları arasında sektörün lideri olmayı hedefliyor.

dersligDijitalleşmenin etkisiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de online eğitim pazarı büyümeye devam ediyor. Hem dünyada hem de ülkemizde milyonlarca dolarlık bir büyüklüğe sahip olan teknoloji destekli online öğrenim platformları, globaldeki büyümesini sürdürürken Türkiye’de çok daha hızlı şekilde büyüyor.
2018 yılında online eğitim sektörüne giriş yapan ve Hız Şirketler Grubu bünyesinde güçlenerek ilerleyen Derslig, bugün online eğitim platformları arasında önemli oyunculardan biri haline geldi. Öğretmenlere ve öğrencilere sunduğu yeni özellikler sayesinde sektörde fark yaratan platform; öğrencilere animasyon destekli konu anlatımları, interaktif içerikler ve yeni nesil sorular, yapay zekâ destekli geri bildirimler ile interaktif zaman çizelgesi gibi pek çok özellik sunuyor. Öğretmenlerin ise eğitim-öğretim süreçlerinde ihtiyaçları olabilecek her içeriğe kolayca ve ücretsiz ulaşabilmesini sağlıyor.
Derslig bugün; 200 binin üzerinde öğretmen, 1 milyona yakın öğrenci, 200’ün üzerinde kurum tarafından kullanılan kullanılıyor.

BU PLATFORMDA LİG SİSTEMİ VAR
Sahip olduğu pek çok özellik ile diğer online eğitim platformlarından ayrılan platformun içinde bir lig sistemi bulunuyor. Eş zamanlı oyunlaştırma denilen öğrencilerin ders çalışma performanslarına göre düzenlenen ve canlı olarak yapılan yarışmaların da bulunduğu platformda ayrıca öğrencilerin bu yarışmalardan ve genel performanslarından elde ettikleri puanlarla yarıştıkları öğrenci ligleri sistemi yer alıyor. Öğrenciler üye oldukları andan itibaren Çaylak Ligi’nde yer alıyorlar. Her ayın son günü saat 23:59’da sınıf seviyelerine göre genel puanda ilk 200’e girenler Şampiyonlar Ligi’ne, 201 – 1.200 aralığında olanlar Süper Lig’e, geri kalan öğrenciler ise Çaylak Ligi’ne yerleşiyor. Aylık sıralamada ilk 10'a girenler, her ayın ilk günü lig rozeti kazanıyor. Ayrıca platform içinde “Okul Ligleri” de bulunuyor. Öğrenciler, okul bilgilerini sisteme ekleyerek okul içi liglerde de mücadele edebiliyorlar. Okul bilgisi kayıtlı öğrencilerin puanlarının ortalaması ile okul puanları oluşuyor ve Türkiye Geneli Okullar Arası Lig’de okullar okul puanlarına göre sıralanıyor. 

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ GÜÇLENDİRME PROGRAMI
Kurumlara sunduğu özellikler ile de ön plana çıkan Derslig, derslere destek, sınavlara hazırlık seti olarak platform içinde her kazanıma ait animasyon konu anlatımları interaktif içerikler binlerce video çözümlü soru sunuyor. Bunun yanı sıra birleştirilmiş karne özelliği sayesinde kurumlara, öğrencilerin girdiği tüm sınav sonuçlarını tek ekranda görüntüleyebilme olanağı tanıyor. Kişiselleştirilmiş deneyimlerin günümüzde büyük önem kazandığı ve her bir öğrencinin öğrenme sürecinin özel olduğu yadsınamaz bir gerçeğinden yola çıkan Derslig, güçlendirme merkezi özelliği ile sınav sonuçlarına göre yapay zekâ destekli olarak her bir öğrenci için akıllı program oluşturabilmeye olanak tanıyor. Ayrıca bu özelliği öğrencilerin eksikliklerini denetlemek için her öğrenciye özel hazırlanan akıllı soru bankalarımız ile destekliyor. Aynı zamanda etkin bir takip ve raporlama özelliği de sunan platform üzerinden öğretmenlere; öğrencileri ödevlendirebilme, sınav sonuçlarına göre eksikliklerin giderilip giderilmediğini takip edebilecekleri bir gelişim raporu alabilme imkânı veriliyor.

dersligÖĞRENCİLERE SINAV DENEYİMİ KAZANDIRIYOR
Derslig platform içinde sunduğu deneme sınavlarının yanı sıra kurumların öğrencileri için düzenleyebileceği fiziksel olarak yapılan kurumsal deneme sınavları da hazırlıyor. 2, 3 ve 4. sınıflara özel hazırlanan ve 105.000 öğrencinin katıldığı ilk kurumsal deneme sınavını geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren platform, sınava katılan tüm öğrencilere 14 günlük ücretsiz Derslig Pro kullanma olanağı veriyor. Öğrencilerin eksikliklerini görebilmelerini ve sınav deneyimi yaşamalarını amaçlayan Derslig, sınava katılan öğrencilere sınav sonuç karneleri ile birlikte platformun Güçlendirme Merkezi özelliği ile her bir öğrencinin sınav sonucuna özel yapay zeka ile oluşturulan güçlendirme programları ve öğrencilerin eksiklerine göre hazırlanmış akıllı soru bankası da sunuyor.

DERSLİG, DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ERİŞİM HAKKI
Akıllı eğitim platformu Derslig, depremzede öğrencilerin nitelikli eğitim içeriklerine ulaşabilmesi ve her koşulda eğitimin devam etmesi için de önemli bir proje başlattı. “Ülkede Birlig, Eğitimde Eşitlig” adını taşıyan bu proje kapsamında ilk ve ortaöğretim seviyesindeki tüm afetzede öğrencilere sınavlara kadar (YKS ve LGS) Derslig Pro erişim hakkı tanımlayan platform, 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin nitelikli içeriklere ulaşmasını hedefliyor.

 

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.