banner

ŞU AN MİLLETİMİZE ATILAN KAZIĞI ÇIKARTIYORUZ
AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, 28 Şubat döneminin millete attığı en büyük kazıklardan birinin çıkartıldığını belirterek, "4+4+4 eğitim sistemi, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini belirleyecek bir yapılanmadır. Ancak bu konuyla ilgili CHP, MHP ve BDP üçü bir kardeş konuma geldi. Biz sonuna kadar mücadele ederek bu sistemi çıkaracağız" dedi.
yasar_karayelAK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen nöbetçi vekil uygulamasında bu hafta Milletvekili Yaşar Karayel görev yaptı. Vatandaşların sorunlarını dinleyerek onlara çözüm yolu üreten Milletvekili Karayel, akşam saatlerine kadar yaklaşık 250 kişi ile görüştü.
Milletvekili Karayel, burada 18 Mart Çanakkale Zaferi ile Şehitler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Karayel, "18 Mart tarihinde şanlı bir sayfada yer tutmuştur. Çanakkale, 250 bin vatan evladının kanının döküldüğü yerdir. Biz, vatan uğruna Çanakkale'de ölen şehitlerin kanları üzerinde kurulmuş bir devletin üzerinde yaşıyoruz. Çanakkale geçilseydi bugün Türkiye Cumhuriyeti olmayacaktı. Bir kez daha şehitlerimizi rahmetle minnetle ve şükranla anıyoruz" dedi.
4+4+4 kesintili ilköğretim, orta öğretim ve lise eğitim yapılanmasının Türkiye Cumhuriyeti'nin de geleceğini belirleyecek bir yapılanma olduğunu kaydeden Karayel, "28 Şubat döneminin en büyük milletimize atmış olduğu kazıklardan biri çıkartılıyor. Milletin çocukları yeniden devletin istediği şekilde değil, milletin istediği şekilde bir eğitime kavuşmuş olacak. Bunlar yapıldığı zaman bilgiye dayanan bir eğitim sistemine geçilmiş olacak. Çocuklarımız dershanelerden kurtarılmış olacak. 4+4+4 sistemine karşı CHP, MHP ve BDP üçü bir kardeş konuma geldi. CHP'nin zaten birinci görevi kürsü işgal etmek, anarşi çıkartmak ve bu tip demokratik kanunların geçmesini engelleme gayretleri var. Biz bunu sonuna kadar millet adına, milletin iradesi adına direnmeye devam edeceğiz ve bu sistemi çıkaracağız" diye konuştu.
Milletvekili Karayel, son olarak Afganistan'da şehit düşen 12 askerin ailelerine baş sağlığı dileyerek, "Yaşanan olay ruhumuzu kanattı. Çok büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.