banner
banner

MEB: SBS kararı henüz bize ulaşmadı
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri SBS’de yürütmeyi durdurma kararının kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

Hürriiyet.com.tr’nin haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri henüz kararın kendilerine ulaşmadığını açıkladı. CHP Milletvekili Aydın Ayaydın ise, “Mahkeme ben öğrenci velisi olmadığım için, ‘dava ehliyeti yoktur’ gerekçesiyle benim açtığım davayı reddetmiş. Ama Ankara’da bir öğrenci SBS ile ilgili dava açmış. Bu öğrencinin açtığı dava nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın itirazı reddedilmiş” dedi.

Haziran ayında yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 1 milyon 112 bin 604 öğrencinin sonuçlarının yanlış hesaplandığı gerekçesiyle CHP Milletvekili Aydın Ayaydın dava açmıştı. 18. İdare Mahkemesi açılan dava sonucunda yürütmeyi durdurma kararı verdi. Milli Eğitim Bakanlığı ise ocak ayında yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti. Bu sabah mahkemenin Milli Eğitim Bakanlığı’nın itirazını reddettiği öğrenildi. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri “Henüz bize ulaşmış bir karar yok. Hukuk müşavirimiz mahkemenin özel kaleminde bekliyor, henüz yazılmış ve onaylanmış bir karar bize ulaşmadı” dedi.

CHP Milletvekili Aydın Ayaydın ise, Hürriyet’e yaptığı açıklamada kendisinin açtığı davanın reddedildiğini ancak bir öğrencinin açtığı dava nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın itirazının reddedildiğini söyledi. Ayaydın şöyle konuştu:

“Mahkeme, ‘Aydın Ayaydın’ın SBS ile ilgili dava açma ehliyeti yoktur’ gerekçesiyle benim açtığım davayı reddetmiş. Ancak, Ankara’da bir öğrenci de SBS ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na dava açmış. Mahkeme de bu öğrencinin açtığı dava nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın itirazını reddetmiş.”

Kaynak Hürriyet

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.