banner

MECLİS 4+4+4 için fazla mesai yapacak
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, TBMM Genel Kurulu'nun bugün, yarın ve Perşembe günü, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören kanun teklifinin bitimine kadar çalışması için grup önerisi getireceklerini söyledi.

MECLİS 4+4+4 için fazla mesai yapacakCanikli, Danışma Kurulu çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Canikli, anlaşma olup olmadığı yönündeki soruya, ''Yok'' karşılığını verdi. Nurettin Canikli, gündemin ilk 3 sırasında; TBMM İçtüzüğü'nde değişiklik yapılması hakkında teklif, afet riski altındaki altındaki alanların dönüştürülmesine ilişkin tasarı ile bazı yatırımların ve hizmetlerin yap-işlet-devret modeli çerçevesinde yaptırılması hakkında teklifin yer aldığını anımsattı. Gündemin 4. sırasına zorunlu eğitimi kademelendirerek 12 yıla çıkaran kanun teklifinin, 5. sıraya kamu görevlileri sendikaları kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısının, 6. sıraya 2-B olarak bilinen kanun tasarısı, 7. sıraya da toplu iş ilişkileri kanunu tasarısının alınmasını teklif edeceklerini belirten Canikli, TBMM Genel Kurulu'nun, bugün ve yarın 4+4+4 olarak bilinen zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmelerinin bitimine kadar çalışacağını ifade etti. Teklifi, bitmemesi halinde Perşembe günü de görüşmeye devam edeceklerini belirten Canikli, Cuma günü ise sıradaki tasarı ve teklifleri ele alacaklarını anlattı. Canikli, Genel Kurul'un 31 Mart Cumartesi gününden 5 Nisan Perşembe gününe kadar saat 24.00'e çalışacağını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.