banner

Milli Eğitim’de skandal!
Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı olan 2 çocuk babası müfettiş 52 yaşındaki E.M, internete makamında uygunsuz görüntülerinin düşmesinin ardından Vali Zübeyir Kemelek tarafından görevden alındı.

Makamındaki bilgisayardan web kamerasıyla karşısındaki öpücükler gönderen E.M. görüntülerin sonunda ise kamerayı aşağı indirerek cinsel organını gösteriyor. Görüntülerde duvarda Atatürk resmi olduğu görülüyor. Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından E.M.,Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek tarafından görevden alınarak hakkında soruşturma başlatıldı. 2005 yılında Edirne'den Tekirdağ'a İlköğretim Müfettişi olarak atanan E.M.'nin 2 yıldır müfettiş olarak Eğitim Denetmenleri Başkanlığı görevini sürdürdüğü belirtildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Yazılı bir açıklama yapan Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, "Valiliğimiz e-posta adresine 02 Nisan 2012 tarihinde 12:42.56 sn'de gönderilen İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı E.M. ile ilgili görüntülü e-posta hakkında Kamuoyuna açıklama yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Gönderilen bu e- postanın incelenmesinden görüntülerin soruşturularak yasal çerçevede gereğinin yapılması ile ilgili yasal süreç başlatılmıştır. Söz konusu görüntülerle ilgili soruşturmanın selameti bakımından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı E.M. görevden uzaklaştırılmıştır edmedicom.com. Valiliğimizce konunun soruşturulması aa çökmesi sonucu hayatını kaybeden Hamza Aktürk (4macıyla Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığından Denetim Elemanı talep edilmiştir. Söz konusu görüntüler ile ilgili sonuç, soruşturma sonucu açıklığa kavuşacaktır. Tüm bu işlemler yasal süreç içerisinde zaman kaybetmeksizin yerine getirilmektedir." dedi.

TELEFONLARINI KAPATTI

Olayın ortaya çıkmasının ardından makamındaki odasını terk eden E.M telefonlarını kapatarak ortadan kayboldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı görevinden uzaklaştırılan E.M.'nin 2010 yılı Temmuz ayında eşini kaybettiği öğrenildi.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.