banner

Öğrencilere mezarlık temizlettirildi
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 50 gönüllü lise öğrencisi, ilçe merkezi ve köylerdeki mezarlıklarda Ramazan Bayramı'na kadar temizlik ve onarım çalışması başlattı.

ogrenciler_mezarlikZonguldak'ın Alaplı ilçesinde gönüllü 50 lise öğrencisi, ilçe merkezi ve köylerdeki mezarlıklarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında onarım ve temizlik çalışması yapıyor.

Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, Ramazan Bayramı öncesi ilçedeki mezarlıkların temizliği ve hasarlı kabirlerin onarımına yönelik çalışma başlattı.

Öncelikle merkez ve Tepeköy köyü mezarlığını çöp ve otlardan temizleyen öğrenciler, kırık mezar taşlarını da onardı. 

Projeden sorumlu öğrenci Levent Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki 20 mezarlıkta Ramazan Bayramı'na kadar temizlik ve onarım işini bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaymakamlık, belediye başkanlığı ve müftülüğün desteğini aldıklarını anlatan Açıkgöz, "Topladığımız çöp ve yabani otları belediyeye ait araçlara yüklüyoruz. Mezarlıkların temiz ve düzenli olması çok önemli. Bu duyarlılıkla geliştirdiğimiz sosyal sorumluluk projemize verilen destek bizi mutlu etti" diye konuştu.

Açıkgöz, mezarlıklardaki çalışmaların vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandığını kaydetti. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.