banner

Masumiyet müzesi açılıyor
Orhan Pamuk'un 2008'de çıkan romanıyla aynı adı taşıyan Masumiyet Müzesi, 28 Nisan Cumartesi günü açılıyor.

Dünyada bir romandan esinlenerek kurulan ilk müze olan Masumiyet Müzesi Çukurcuma’da 1897 yılında yapılmış bir binada yer alıyor.

Pamuk’un romanıyla aynı zamanda üzerinde çalışmaya başladığı ve on yılı aşkın bir sürede tamamladığı müzede binin üzerinde eşya var. Müze, romanın kahramanları Kemal’in, büyük aşkı Füsun’u hatırlatan eşyaları toplayıp bir müzede bir araya getirmesi fikrini hayata geçiriyor. Orhan Pamuk’un ‘romanı okuyanlar kadar okumayanların da ilgisini çekecek bir yer’ dediği müzede, 1950-2000 yılları arasındaki gündelik hayatı anlatan eşyalarla birlikte fotoğraf ve filmler de var.

(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.