banner

Üniversitede başörtüsü krizi
Ege Üniversitesi'nden Prof. Rennan Pekünlü, başörtülü öğrencilerin fotoğraflarını çekerken görüntülendi. Pekünlü hakkında, başörtüsü dolayısıyla onlarca suç duyurusunda bulunulduğu biliniyor.

prof başörtülü öğrencileri fişliyor iddiasıEge Üniversitesi Uzay Bilimleri hocası Prof. Rennan Pekünlü, başörtülü öğrencileri 'fişlemekle' suçlanıyor.

Star, Bugün ve Zaman gazetelerinde yer alan haberlerde, başörtülü öğrencileri derse almadığı için hakkında defalarca suç duyurusunda bulunulan Pekünlü'nün, bu kez öğrencilerin fotoğraflarını çektiği kaydedildi.

Haberlerde, Matematik ile Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencilerinin giriş yaptığı kapıda elinde fotoğraf makinasıyla nöbet tuttuğu iddia edilen Pekünlü için, "okul giriş kapısında elinde fotoğraf makinasıyla başörtülü öğrencileri fişlerken görüntülendi" dendi.

Haberlere göre, Prof. Pekünlü görüntülendiğini fark ettiğinde yüzünü kağıtla kapattı ve asistanına gazetecilerin fotoğrafını çektirtti.

Gazetecilere demokratik hakkını kullandığını ifade eden Pekünlü'nün bu davranışına dekan ve bölüm başkanının müdahale etmediğinin kaydedildiği haberlerde, öğrencilerin yetkililerden yardım istediği belirtildi.

(ntvmsnbc)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.