banner

İlköğretim okulunda patlama: 6 yaralı
Kağıthane'de bir ilköğretim okulunda meydana gelen patlamada 6 öğrenci yaralandı.

ilköğretim okulunda patlamaKağıthane'de bir ilköğretim okulu yıl sonu nedeniyle bahar şenliği düzenledi. Etkinlikler kapsamında öğretmen ve öğrencilerin ortaklaşa hazırladığı bir deney de yapıldı. İddiaya göre deney sırasında belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 6 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kağıthane Çağlayan Mahallesi'nde bulunan Zuhal İlköğretim Okulu öğretmenleri, okulların kapanmasına bir hafta kala her sene düzenledikleri bahar şenliği etkinliklerini bu yılda düzenledi. Öğretmen ve öğrencilerin düzenlediği etkinlikler arasında deney gösterileri de yer aldı. Okul bahçesinde gerçekleşen etkinlikte iddiaya göre deney sırasında bir patlama meydana geldi. 6 öğrenci patlamayla birlikte çeşitli yerlerinden yaralandı.

Okul yetkilileri ve öğretmenleri olay yerine ambulans istedi. Okula gelen ambulanslar yaralanan öğrencileri Şişli Etfal, Okmeydanı ile Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'ne kaldırdı. Hastanelere kaldırılan öğrencilerin çoğunun yüzlerinden yaralandıkları öğrenildi. Olayla ilgili okul yönetimi herhangi bir bilgi vermekten kaçınırken bazı öğrencilerin olayı anlatmaları da engellendi.(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.