banner

Bakan Dinçer’den öğrencilere tablet müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, tüm çocuklara tablet bilgisayar dağıtmaya başlayacaklarını belirtti.

Bakan Dinçer’den öğrencilere tablet müjdesiBakan Dinçer, Tahran'daki temasları kapsamında ziyaret ettiği Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın Genel Sekreterliği'nde teşkilata üye ülkelerin temsilcilerine hitap etti.

Eğitimde teknolojinin daha fazla kullanılmaya başladığını söyleyen Dinçer, bütün okullarda teknolojiyi yaygınlaştıracak bir yapı kurulacağını söyledi.

"Fatih projesini" de kısaca anlatan Bakan Dinçer, "Tüm çocuklara tablet bilgisayar dağıtmaya başlıyoruz" dedi.

Eğitimin, birey ve toplum açısından önemini anlatan Dinçer, "Eğitim bir ülkenin sorunlarının çözümünde yegane yoldur, eğer bir ülkede ekonomik geri kalmışlık söz konusuysa, gelir dağılımında bir adaletsizlik varsa bunlar eğitimle çözülür. Asayiş problemleri varsa, yaşam kalitesi düşükse bunların hepsini eğitimle aşmak mümkün" dedi.

Eğitime verilen önemi bir ülkenin geleceğine ve yaşam kalitesine verilen önem olarak değerlendiren Bakan Dinçer, toplumun temel sorunlarına kalıcı çözüm bulmada eğitimin çok önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri ve yenilikleri de anlatan Bakan Dinçer, tek tip eğitim tanımlamasının başarılı olmadığını, küresel rekabette olumlu sonuçlar vermediğini belirtti ve şunları kaydetti:

"Eğitim her çocuğun özel olduğunu kabul eden ve her çocuğun potansiyelini açığa çıkarıp toplumun gücüne, kaynağına dahil eden bir yaklaşım sunmuyorsa o zaman başarılı olamıyor."

"Çocukların her birinin kendi ilgisini, yeteneğini açığa çıkaracak, toplumun bütün farklı kesimlerinin beklentilerine, ihtiyaçlarına cevap verecek bir yaklaşım sunmaya başladık" diyen Bakan Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:

"Daha otoriter, daha merkezi bir eğitim yaklaşımından şimdi daha demokratik, daha esnek, bireyi göz önüne alan, toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışan bir yaklaşımla eğitim programlarımızı hazırlamaya başladık."

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na bağlı eğitim enstitüsünün geçen Mart ayında açıldığını hatırlatan Dinçer, "Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ülkeleri arasında eğitim sorunlarını tartışan bir platformun geliştirilmesi bizim için önemli" diye konuştu.

Bakan Dinçer, çoklu uluslararası işbirliğinin her alanda olduğunu gibi eğitim alanında da başarılı sonuçlar verdiğini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.