banner

Yeni nesiller elle yazı yazamayacak
En son ne zaman elle yazı yazdığınızı hatırlamıyorsanız, yalnız değilsiniz! Bilgisayarların yaygınlaşmasıyla elle yazı yazmada körelmeler tespit edildi

yazi yazmakBilgisayarların yaygınlaşmasıyla insanlar elle yazı yazmamaya başladı. Yapılan bir araştırmada, elle yazı yazmanın günlerinin sayılı olduğu ortaya çıktı.

İnternet ortamında kırtasiye malzemeleri satan Docmail isimli kuruluş tarafından yapılan araştırmada, bir yetişkinin en son elle yazı yazmasının ortalama 41 gün önce olduğu belirlendi. "Düzgün" yazı yazılmasının ise ortalama 6 hafta önce olduğu kaydedildi.

İki bin kişi üzerinde yapılan araştırmada elle yazı yazmaktan "utandığını" söyleyenler de oldu. Bunların oranı 7'de bir.

Elle yazı yazmakta körelmeler de olduğu belirlenirken; gelecek neslin büyük ölçüde klavye nesli olacağı ifade edildi.

(haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.