banner

Ataması Yapılmayan Öğretmenler 30 Temmuz’da Ankara’da
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Derneği (AYÖDER), 30 Temmuz 2012 tarihinde Ankara’da büyük bir protesto gösterisi yapmaya hazılanıyor.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler 30 Temmuz’da Ankara’daAYÖDER üyeleri, taleplerinin sadece 40 bin öğretmen ataması olmadığını, ücretli öğretmenlik, vekil öğretmenlik ve KPSS sınavında yapılan usulsüzlükleri de protesto edeceklerini ifade etti.

AYÖDER’in açıklaması şöyle;

30 TEMMUZ' da gerçekleştireceğimiz eylem sadece o günle sınırlı değil, stantlarla, canlı yayın ve açık oturumlarla, vatandaştan destek toplamayla zenginleştirilecektir. Sadece 40bin rakamının eksikliği ile sınırlı olmayacaktır:

-Ücretli öğretmenlik uygulamasının kaldırılarak vekil öğretmenliğin de yalnızca; doğum izni, hastalık, askerlik v.b. gerekli durumlarda yapılabilmesi önerilecektir

-Kontenjanların bütün branşlara adaletli dağıtılması talep edilecektir,

-KPSS’ deki usulsüzlük iddialarının açıklığa kavuşturulması talep edilecektir,

-Yetkili ağızlardan çıkmış olan bütün sözler hatırlatılacaktır,

-KPSS’nin eleme değil, sadece yerleştirme amacıyla yapılabilmesi yada "sınavsız atama projesi" önerilecektir,

- Diğer çözüm önerileri, toplanan imzalarla birlikte bakanlığa sunulacaktır.

(ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER DERNEĞİ- AYÖDER )

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.