banner

İmam Hatip’e dönüştürülen okulları için yürüdüler
Kadıköy Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri ve veliler, okulun imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesini protesto etti. Altıyol’dan Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyen öğrenci ve veliler, tekrar okullarına kavuşmak için yazdıkları dilekçe ve toplanan bin 100 imzayı ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim etti.

eylem 19 Mayıs Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencisi ve velisi 50 kişi saat 10.30’da Altıyol’da bir araya gelerek okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesini protesto etti. ’Okuluma dokunma” yazılı pankart açan grup, ellerinde ”Vergi veriyorum okul istiyorum”, ”Okulumdan öğretmenimden ayrılmam” yazılı dövizlerle, çeşitli sloganlar atarak Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar yürüdü.

Okullarının 36 yıllık olduğunu ve yeterince talep olmamasına rağmen imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine anlam veremediklerini belirten grup adına basın açıklaması yapan öğrenci velisi Hüseyin Yayla, okulun şimdiye kadar verdiği hizmet şekline semtlerinin ve çocuklarının ihtiyacı olduğunu söyledi. Dönüştürülme kararının, çocuklarının eğitim hakkının gasp edilmesi anlamına geldiğini anlatan Yayla, “Çocukların hakkını engelleyen bu uygulamaları acil olarak kaldırın. Milli Eğitimi yeşil alanları tahrip eden inşaat şantiyeleri mantığı ile yönetmekten vazgeçin” dedi.

Açıklamanın ardından veli temsilcileri okulun eski haliyle eğitim vermesi için topladıkları bin 100 imza ile dilekçeyi Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sundular.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.