banner

Okullarda öğrencilere e-okur becerisi verilecek
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıldan itibaren ortaokulda seçmeli ders olarak verilecek okuma becerileri dersinin programını belirledi.

Öğrencinin iyi bir e-okur olmasının da hedeflendiği programla öğrenci internette yaptığı tarama sonucunu amacına uygun sınırlandırma becerisi kazanacak, elektronik metinlerde yön şaşırmadan ve kaybolmadan gezinmeyi öğrenecek.

Öğretmen, internet sitesine üye olması durumunda cinsiyet ve yaşı belli eden kullanıcı adı tercih etmeme, yedek e-posta hesabı kullanma, kimlik bilgilerini paylaşmama gibi konularda öğrenciyi uyaracak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.