banner

2013 tasarruf yılı olacak
Kamu yatırımlarında gelecek yıl tasarruf ön planda olacak. 2013 Yılı Programında yer almayan herhangi bir proje için harcama yapılmayacak.

Yüksek Planlama Kurulu'nun ''2013 Yılı Programı'' ile ''2013 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Karar''ın kabulünü öngören Bakanlar Kurulu Kararı, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kamu yatırımlarında gelecek yıl tasarruf ön planda olacak. 2013 Yılı Programında yer almayan herhangi bir proje için harcama yapılmayacak.

Kuruluşlar, ek ödenek taleplerini, bütçe imkanlarını dikkate alarak acil ve zorunlu ihtiyaçları ile sınırlandıracak.

Karar, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareleri, düzenleyici ve denetleyici kurumları, sosyal güvenlik kurumları ile özelleştirme kapsamındaki (kamu payı yüzde 50'nin üzerinde olanlar) kuruluşları, KİT'ler ile bağlı ortaklıklarını, İller Bankası'nın fon idarelerini, mahalli idareleri ve diğer kamu kuruluşlarını kapsıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.