banner

Kaçırılan öğretmenler görev başında
Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Bulakbaşı Köyündeki İlköğretim Okulu'da önceki gün yaşanan kaçırılma olayının ardından eğitim öğretime devam edilirken, kaçırılan öğretmenler görevlerini sürdürüyorlar.

kacirilan ogretmenlerIğdır'a 21 kilometre uzaklıktaki köye gelen 2 PKK'lı, ellerindeki uzun namlulu silahlarla öğle paydosunda olan okula girerek 19 öğretmenden Umut Görkem Sevinç, Ersin Karakaya, Soner Er, Mehmet Koçubaba, Lütfü Atılmış ve Abdulllah Enes Er'i silah zoruyla okuldan çıkararak Korhan Yaylasına doğru kaçırma girişiminde bulunmuş, öğrencilerin, köylülerin toplu tavırları ve arkalarından gitmeleri üzerinden bir saat bile geçmeden öğretmenleri köyün 1 kilometre uzağında serbest bırakmışlardı.

Olayının hemen ertesi günü üzerilerindeki tramvayı daha atlamayan fedakar öğretmenler, öğrencilerinin sevinç çığlıkları sabah ders zilinin çalması ile birlikte eğitime başladılar. 600 öğrenci ve 19 öğretmeni bulunduğu okulun teneffüsünde öğretmelerinin bazılarının öğrencileri futbol oynaması, bir diğerlerinin de öğrencilerinin sevgi seli arasında sohbet etmelerinin görüntüsü, olayının etkisinin çoktan unutulmuş olduğu izlenimi veriyor.

Öğretmenlerinin ilk kaçırılış anlarında çok üzüldüklerini belirten öğrenciler; olay esnasında köyün kadınları ve büyükleri ile birlikte öğretmenlerinin peşi bırakmadıklarını söylediler. Eğitimlerinin yarıda kesilmediğine sevindiklerinin belirten öğrenciler; öğretmenlerinin bırakılmasından sonra mutluluktan uçtuklarını, bu sevinçlerini öğretmenlerine sarılarak paylaştıklarının ifade ettiler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.