banner

Kızlara var da bize niye yok protestosu!
Bitlis'te öğrenci yurdunun sadece kızlara tahsis edilmesiniprotesto eden üniversite öğrencilerine, polis ekipleri gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

bitlis yurt protestoBitlis Eren Üniversitesi'nden (BEÜ) bir grup öğrenci, Van depreminde zarar gören Kredi Yurtlar Kurumu'na ait mevcut yurdun tehlike taşıması ve kampüs alanında yeni yapılan yurdun da sadece kız öğrencilere ayrılması gerekçesiyle eylem yaptı.

Öğle saatlerinde yurt önünde bir araya gelen öğrenciler, akşama kadar eylemlerini sürdürdü. Daha sonra valizlerini yakan öğrencilerin dağılması için polis ekipleri uyarıda bulundu.

Uyarıya rağmen dağılmayan öğrencilere, polis ekipleri gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından öğrenciler, yurdun bahçesinde ateş yakarak içeri girmeyeceklerini ve kesin sonuç alıncaya kadar eylemi sürdüreceklerini belirtti.

BEÜ öğrencileri, yurdun bahçesinde yaktıkları ateşin etrafında eylemlerini sürdürüyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.