banner

Öğretim üyeleri ve öğrenciler YÖK’ü protesto etti
Ankara'da YÖK protestosu, YÖK öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından ptotesto edildi. Eğitim-sen YÖK'ü protesto etti. Ankara'da Eğitim-Sen üyesi öğretim üyeleri ve bir grup üniversite öğrencisi, YÖK'ü protesto için Kızılay'a yürüdü.

Öğretim üyeleri ve öğrenciler YÖK’ü protesto ettiAnkara Üniversitesi Cebeci kampüsünde toplanan öğrenci ve Eğitim-Sen üyesi öğretim üyeleri 'YÖK'e, YÖK düzenine yeni YÖK Yasa Taslağı'na hayır' yazılı bir pankart açarak yürüyüşe geçti. Cemal Gürsel Caddesi'ni ve Ziya Gökalp Caddesi'ni trafiğe kapatan grubun yürüyüşü Sakarya Caddesi'nde son buldu.

'YÖK'e hayır', 'YÖK kalkacak üniversiteler bizimle özgürleşecek' gibi sloganlar atan grup adına yapılan açıklamada, YÖK'ün miadını doldurduğu konusunda herkesin hemfikir olduğu, YÖK'ün 'Yeni bir Yükseköğretim Yasasına Doğru' adlı taslakla yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı iddia edilerek, bu taslakla üniversitelerin kaldırılmadığı gibi üniversitelerin ticarethane, öğrencilerin de müşteri haline getirileceği öne sürüldü. Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.