banner

2 bin 400 kişi Atatürk oldu
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 74. ölüm yıldönümünde binlerce insan Türkiye’nin dört bir tarafında anma törenlerine katıldı. İzmir'de de 2 bin 400 kişi anma etkinliklerinde Atatürk'ün portresini oluşturdu.

2 bin 400 kişiden Atatürk portresiİzmir'deki Atatürk'ü anma törenlerinde bir ilk yaşandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan 2 bin 400 kişi 'Canlı Atatürk' portresini oluşturdu.

Konak Belediyesi'nin fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün'le yürüttüğü proje kapsamında 2 bini aşkın kişi siyah kıyafetleriyle meydandaki yerini aldı. Saat 10.00'da başlayan çalışmalar 12.00'de noktalandı.

Etkinliğe İzmirliler de yoğun ilgi gösterdi, binlerce kişi alanda etkinliği izledi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, amaçlarının birlik ve beraberliği ortaya koymak ve İzmirlilerin yüreğindeki atatürk sevgisini alana yansıtmak olduğunu söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.