banner

Unutulan emekli öğretmenin üzüntüsü!
Ordu’ya bağlı Kovancı köyünde yaşayan emekli Öğretmen Mehmet Resuloğlu, öğrencilerinin kendisini hatırlamamasının üzüntüsünü yaşıyor.

mehmet resulogluÖmrünün büyük bir bölümünü insanlara bir şeyleri öğretmeye adayan Resuloğlu, eskiden olduğu gibi öğrencilerinin tanıdık ve sıcak seslerini duymak istiyor. Uzun yıllar Türkiye’nin birçok ilinde görev yapan Mehmet Resuloğlu, öğretmenlik gibi ulvi bir mesleği icra etmenin, insana büyük bir sorumluluk yüklemesinin yanında dünyadaki en güzel duyguları yaşattığını söyledi. Öğrencilerinin kendisini hatırlamamasının üzüntüsünü yaşadığını belirten Resuloğlu, “28 yıl boyunca yurdun çeşitli yerlerinde yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Yüzlerce insana kalem tutmayı, okumayı, yazmayı öğrettim. Fakat öğretmenler gününde yalnızım, hiçbir öğrencim beni hatırlamıyor, arayıp sormuyor” dedi.

Öğrencilerine evlatlarım diyen Resuloğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:“Benim için öğretmenlik yaptığım çocuklar, öğrenci değil her biri evladım. Evlatlarımın, dertlerine mutluluklarına ortak oldum, yeri geldi onlarla ağladım, onlarla güldüm. Ne kadar sıkıntılı olsam da onların gülüşüyle her şey güzelleşirdi. Şimdi o mutlu günler fotoğraf albümlerinde kaldı.”

Emekli Öğretmen Mehmet Resuloğlu, “Baba evlatlarına kırılsa da küsemez, onlar beni hatırlamasalar da her birisine hakkımı helal ediyorum. Hepimiz insanız hatırlanmayı istiyoruz” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.