banner

Felsefe yapan felsefe öğretmeni hakkında inceleme
İstanbul’da lisede felsefe öğretmenliği yapan Adnan Marangoz hakkında öğrencilerin dini inançlarına aykırı bilgiler vermek ve ateizm gibi konulardan bahsettiği için soruşturma başlatıldı

Antalya’da yapmış oldukları aile pikniğinde rakı içmeleri nedeniyle haklarında inceleme başlatılan öğretmenlerin ardından bu kez de İstanbul'da bir felsefe öğretmeni hakkında ‘tevhit inancına aykırı bilgiler ile öğrencilerin kafasını bulandırmaktan’ inceleme başlatılması tartışma yarattı.

İstanbul Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi'nde felsefe öğretmenliği yapan Adnan Marangoz hakkında "öğrencilere tevhit inancımıza aykırı bilgiler vermek ve ateizm gibi konulardan bahsederek onların kafasını bulandırmak" suçlamasıyla inceleme başlatıldı. Marangoz, kendisi hakkında başlatılan incelemeye tepki gösterdi.

“Böyle bir şey ilk kez görüyorum”

5-6 gün önce bir müfettişin kendisine açılan soruşturma ile ilgili görüştüğünü söyleyen 20 yıllık Felsefe öğretmeni, “50 yaşındayım. Böyle bir şeyle ilk kez karşılaşıyorum. Bu nasıl bir suçlama?” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.