banner

14 üniversiteli dağcıya ulaşıldı
Köyceğiz ilçesindeki Sandras Dağı'nda çıkan tipi nedeniyle mahsur kalan 14 kişilik öğrenci grubu, Muğla İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, jandarma ekipleri ve köy sakinleri tarafından kurtarılarak arazi araçlarıyla Ağla köyündeki orman işletme şefliğine getirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu üyeleri olduğu öğrenilen

14 öğrenci, sağlık ekipleri gözetiminde getirildikleri Ağla köyündeki orman işletme şefliğinde şömine karşısında ısındı. Öğrencilere, burada çay ve su ikram edildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi ve Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sümmani Ekici, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerinin kış kampı yapmak için Sandras Dağı eteklerine geldiklerini söyledi.

Öğrencilerin hava muhalefeti nedeniyle bulundukları yerde mahsur kaldıklarını belirten Ekici, jandarma ve Muğla İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yardımıyla kurtarılan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu dile getirdi.

Önceden planladıkları süreye bağlı kalarak hareket ettiklerini anlatan Püsküllüoğlu, ''Pazar günü kampı tamamladıktan sonra yola çıktık. Bir saat geçtikten sonra sis kapatmaya başladı. Bizde güvenlik tedbiri olarak çadırlarımızı kurarak beklemeye başladık. Yağmur yağdığı içinde kıyafetlerimiz ıslandı. Tulumlarımızı giyerek bekledik ve ilgili yerlere haber verdik. Yoğun bir kara rağmen ekipler hızlı bir şekilde bize ulaştı ve bulunduğumuz yerden bizi kurtardı'' dedi.

Öğrenciler bir süre dinlendikten sonra Muğla'ya dönmek için yola çıktı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.