banner

Bu yaptığıyla katliamdan sağ çıkmayı başardı
ABD'nin Connecticut eyaletindeki ilkokulda 26 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamdan bir kız çocuğu, ölü taklidi yaparak kurtuldu.

Newtown Kilisesi rahibi Jim Solomon, baştan aşağı arkadaşlarının kanıyla kaplı 6 yaşındaki kız çocuğunun, sınıfları dolaşan güvenlik görevlileri tarafından bulunduğunu söyledi.

Güvenliği için ismi açıklanmayan kız çocuğunun, annesine teslim edildiği ve sürekli ölen arkadaşlarından söz ettiği belirtildi.

Küçük kız, okulda işlenen katliamdan kurtulan ikinci kişi oldu. Okul hemşiresi Sally Cox da masasının altına saklanarak kurtulmuştu.

Küçük kızın, 20 yaşındaki saldırganı "çok kızgın ve deliye benzeyen biri" olarak tarif ettiği bildirildi. 

Acılarını köpeklerle unutacaklar

Öte yandan saldırıda yakınlarını kaybedenlere ve yaşadıkları travmayı üzerinden atamayan çocuklara yardımcı olması için Newtown kasabasına Golden Retriever cinsi köpekler gönderildi.

Girişim üyesi 66 yaşındaki Lynn Buhrke, sevdiklerinin yasını tutanların karşılıksız sevgi veren köpekler sayesinde biraz olsun rahatlayabileceği söyledi.

20 yaşındaki Adam Lanza, cuma günü önce birlikte yaşadığı annesini birkaç kez yüzünden vurmuş, ardından Sandy Hook İlkokulu'nu basmıştı. 20'si çocuk 26 kişiyi katleden Lanza intihar etmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.