banner

İÜ Rektörü Prof. Söylet hakkında suç duyurusu
RedHack’in İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet hakkında yayımladığı belgelerde yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine bir öğrenci Söylet hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

YÖK’ün sitesini ‘hack’leyerek yaklaşık 60 bin belge ele geçiren RedHack grubu, bu belgeleri twitter’da yayınlamaya devam ediyor. Redhack’ın yayınladığı İstanbul Üniversitesi ile ilgili belgelerde, promosyon paralarıyla 6 Passat ve 1 BMW marka araç alındığı ve 1.5 milyonluk paranın da bütçeye geçirilmediği iddia edilmişti. Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet ise twitter’da, “Birilerinin ortama saçtıklarından dolayı hiç susmam, bugün belgeleriyle açıklama yapılacak, o açıklamalardan sonra özür beklerim” diye ileti yollamıştı. RedHack de rektöre “Özürlük ne yaptık? Açıklama yapmak için illa hack yemeniz mi lazımdı? Siz evvela halktan bilgi sakladığınız için özür dileyin” açıklaması yayınlanmıştı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, belgelerin yayınlanmasının ardından İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden Ö.E., İstanbul Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve Rektör Prof. Dr. Söylet hakkındaki yolsuzluk iddialarının araştırılıp, soruşturma açılmasını istedi. Suç duyurusunu işleme alan savcılık, şikayeti Memur Suçları Bürosu’na gönderdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.