banner

Öğrencilerin zorlu yolculuğu
Hakkari’deki öğrenci velileri, yağış sonrasında kara gömülen şehirde öğrencilerin büyük bir tehlike altında eğitim öğretimlerini sürdürdüğünü anlatarak, kar temizeme çalışmaları tamamlanıncaya kadar okulların tatil edilmesi gerektiğini belirttiler.

Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu ilde, öğrencilerin kullandığı güzergahlar ve okul önlerinin geçit vermediğini belirten öğrenci velileri yetkililere tepki göstererek okulların tatil edilmesi için sadece kar yağmasının beklenmemesi gerektiğini söylediler. Okul önünde görüntü ve fotoğraf çeken basın mensuplarına, öğrencilerin çektiği çileyi göstermelerini isteyen veliler "Cadde ve sokaklar adeta kara gömülmüş. Çarşı merkezindeki karlar kamyonlarla şehir dışına çıkartıldı. Bazı mahalle yolları ise halen kapalı. Okul önleri kardan geçilmiyor. Çatılardaki karlar temizlenmemiş. Öğrenci servisleri kar engelini takılıyor. Okulda çıkan öğrenciler kara bata çıka evlerine gidiyor. Okul önlerinde karla mücadele çalışması yapılmadan öğrencilerin okula gönderilmesini ise mantıklı bulmuyoruz. Bu çocukların hayatı tehlikede. Okulların tatil edilmesi için ila ki kar mı yağmalı” şeklinde konuştular.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, görevlendirilen karla mücadele ekiplerinin geceli gündüzlü çalışmaları sonucunda okul önlerine geçit verildiğini belirterek, yığınla karın ise kamyonlarla okulların etrafından uzaklaştırılması gerektiğini, bununla ilgili çalışmaların ise devam ettiğini belirttiler. Velilerin ulaşım sıkıntısı konusunda kendilerini aradığını belirten yetkililer, ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söylediler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.