banner

Çocuklardan RTÜK'e mektup yağdı
İlkokul öğrencileri, televizyon yayınlarıyla ilgili taleplerini ''Lütfen RTÜK Amca'' diye başlayan mektuplarla RTÜK'e iletti.

Çocuklar, belgesellerin ceza olarak yayınlanmamasını, dizilerde öpüşme, küfür ve ''dıııt'' sinyali olmamasını, çizgi filmlerin sadece çocuk kanallarında değil, bütün kanallarda olmasını, okuldan geldikleri saatlerde kendilerine uygun filmler yayınlanmasını, reklamların uzun ve yanıltıcı olmamasını istedi.

Öğrencilerden Mustafa Karakaya mektubunda, ''Okuldan gelince çocuk yarışması olmasını istiyorum. Zaten 'Haydi çocuklar uykuya' deyince hemen yatıyoruz. Biz sizin dediğinizi yapıyoruz, siz de bizim dediğimizi yapın'' derken, Hicran Şahin ise ''Reklamlar insanı yanıltıyor. Mesela reklamda 5 lira diyor, markete gidince 10 lira çıkıyor. Okuldan 17.45'te çıkıyoruz. Doğru dürüst şeyler çıkartmıyorsunuz. Saat 21.00'e gelince bize davetiye gönderiyorsunuz. O zaman doğru dürüst şeyler çıkarın" ifadesini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.