banner

Suriyelilere çalışma izni geliyor
Suriye’deki çatışmalar nedeniyle Türkiye’ye gelen Suriyeli sığınmacılara çalışma izni geliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak ''Çalışma Bakanlığımız, çalışma izniyle ilgili çalışmayı tamamlamak üzere'' dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nda milletvekilleri ve sanayicilerle bir araya geldi.

Toplantı öncesi gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, Suriyeli sığınmacıların durumuna ilişkin olarak da şunları kaydetti:

''Suriye'den gelen vatandaşlarımızla alakalı da çalışma izniyle ilgili dün Teftiş Kurulu Başkanımız buradaydı. Zaten daha önce de gündeme gelmişti. Önce oturma izinlerinin alınması gerekiyordu. Şimdi İçişleri Bakanlığımız oturma izinlerini verdi. Çalışma Bakanlığımız da çalışma izniyle ilgili çalışmayı tamamlamak üzere. Çünkü gelen kardeşlerimiz doğal olarak kampın dışında olanlar gelmek, çalışmak ve hayatlarını burada idame ettirmek için de ekonomik olarak da sistemin içerisinde olmak istiyorlar. İşverenlerimiz de gelen arkadaşı veriminden çalışmasından çok memnunlar. Bu yüzden biz çalışma iznini de hızlı bir şekilde tamamlayarak burada organize sanayinin içerisinde çalışmalarını, yasal mevzuat altyapısını da oluşturuyoruz. İçişleri Bakanlığı boyutuyla sorun çözüldü. Çalışma Bakanlığı boyutuyla da bu hafta içinde tamamlanacak.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.