banner

104 yaşında Facebook’u dize getirdi
ABD’de yaşayan 104 yaşındaki kadın,  profilindeki gerçek yaşına sürekli müdahale eden Facebook’u sonunda gerçek yaşına inandırmayı başardı

Marguerite Joseph, Facebook'un en yaşlı üyelerinden biri olmak için deyim yerindeyse göbeği çatladı. Facebook'u 104 yaşında olduğuna bir türlü inandıramayan yaşlı kadının sürekli profiline müdahale edildi, daha küçük bir yaş girmesi istendi. Marguerite'nın ısrarlı çabaları sonuç verdi, site yönetecileri gerçek yaşını öğrendi ve yaşatılanlar için özür dilemek zorunda kaldı.

104 yaşında ABD'li Marguerite, arkadaşlarıylamesajlaşmak için Facebook'u kullanıyor. Ancak  Marguerite'nın siteye girdiği yaşı sorun oldu. Doğru yaşını giren  Marguerite, site yönetimi tarafından sürekli "doğru ve daha küçük bir yaş" girmesi konusunda uyarılıyor.

Yaşlı kadının torunu Gail Marlov, konuyla ilgili olarak "Büyükannem 1908 doğumlu, bu bilgiyle siteye üye oldu fakat Facebook'un doğum tarihini 1928 olarak değiştirdiğini. Gerçek yaşını her girmek istediğimizde site hata mesajı gönderdi. Sonunda daha küçük bir yaş girmek zorunda kaldık" diyor.

Bu garip durumu bir mesajla Facebok’un kurucusu Mark Zuckerberg’e bildiren Marguerite’nin yeğeni bir sonuç alamamıştı.

Sonunda site şikayetlere  hem yanıt verdi hem de özür diledi. Hatalarını kabul eden siteden yapılan açıklamada "Sistem 1910 yılı öncesi doğum bilgisi girmeye uygun değil,  hata düzeltilecek; "yanlış anlama" için özür dileriz" denildi.

Gelecek Nisan ayında 105 yaşına girecek olan Marguerite’nin Facebook'ta 84 fotografı ve 109 arkadaşı var. Site kullanımı için torunundan yardım alıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.