banner

YGS öncesi motivasyon
YGS sınavı yaklaşırken çeşitli kurum ve kuruluşlar öğrenciler için sınava yönelik motivasyon seminerleri düzenlemeye başladı

Bağcılar Belediyesi YGS öncesi, ilçedeki lise son sınıf öğrencilerine yönelik motivasyon seminerleri düzenliyor.

Bağcılar Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrencilere motivasyon seminerleri düzenliyor. Lise son sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerlerde kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan sınava nasıl hazırlanılması ve neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Pratik hayattan verdiği örneklerle öğrencilerin algısını sürekli canlı tutmayı başaran Aslanhan, bu süreçte ailelerin de çocuklarına destek olmaları gerektiğini ifade etti. Başarının önündeki en önemli engelin televizyon olduğunu söyleyen Aslanhan öğrencilere “Bu süreçte lütfen televizyondan uzak durun” uyarısında bulundu.

Bağcılar’da 4 bin lise son sınıf öğrencisi bulunduğunu hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Öğrencilerimizin bu süreci en iyi şekilde tamamlamaları için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Sınavın ardından “Üniversitemi seçiyorum” adı altında üniversiteleri tanıma gezileri de düzenleyeceklerini anlatan Çağırıcı, “Yeter ki siz azmedin, çalışın. Bizler her zaman sizin yanınızda olacağız” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.