banner

Fen-Edebiyat Fakülteleri’nin geleceği konuşuldu
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Fen-Edebiyat fakültelerinin bugün karşılaştığı sorunları konuşup analiz etmek ve çözmek için toplandıklarını ifade ederek sorunun paydaşları olarak ortak akılla bu problemleri çözmeye çalıştıklarını bildirdi.

Prof. Dr. Günay, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ev sahipliğinde 8'incisi gerçekleştirilen Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya, İnsan ve Toplum Bilimi Fakülteleri Dekanlar (FEFKON) toplantısında yaptığı konuşmada, toplantıda emeği geçenlere teşekkür etti.

BEÜ'nün, Türkiye'nin Kuzeybatı kıyısında ''bir gemici feneri'' gibi ufku aydınlatmaya devam ettiğini belirten Günay, BEÜ'nün Türk yüksek öğretimine önemli hizmetler vermeyi sürdürdüğünü anlattı.

Bütün üniversitelerin de benzer başarılarına tanık olduklarını vurgulayan Günay, ''İnşallah önümüzdeki yıllarda Türk yüksek öğretiminde çok önemli mesafeler kat edildiğini göreceğiz'' diye konuştu.

Fen-Edebiyat fakültelerinin bugün karşılaştığı sorunları konuşup analiz etmek ve çözmek için toplandıklarını ifade eden Günay, sorunun paydaşları olarak ortak akılla bu problemleri çözmeye çalıştıklarını bildirdi.

Günay, Fen-Edebiyat fakültelerinin temel bilimler öğrenimi konusunda kimsenin bir tereddütü olmadığını vurgulayarak, ''Bir yerde gelişme oluyorsa, orada kaçınılmaz bazı sorunlar çıkacak. Bu da inanmanın ve gelişmenin bir göstergesi sayılabilir. Öncelikle bu aylarda kontenjan belirlemek gibi somut bir durumla karşı karşıyayız. Bu toplantıdaki sonuçlar, bize o kontenjanları belirleme konusunda ışık tutacaktır'' şeklinde konuştu.

Toplantıya, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri Prof. Dr. Tufan Buzpınar ve Prof. Dr. Mehmet Şişman'ın yanı sıra bazı üniversitelerin rektörleri ile Fen-Edebiyat fakültelerinin dekanları katıldı.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.