banner

Yeni YÖK taslağına 1 milyon ziyaretçi
YÖK'ün, yeni yükseköğretim yasa tasarısı taslağı hakkındaki görüş ve önerileri aldığı internet sitesi bugüne kadar 1 milyon 94 bin kez tıklandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yeni yükseköğretim yasa tasarısı taslağını Milli Eğitim Bakanlığını'na sunan Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), taslağa ilişkin görüş ve önerileri almak için 5 Kasım'da hayata geçirdiği ''yeniyasa.yok.gov.tr'' internet sitesi bugüne kadar 1 milyon 94 bin kez tıklandı.

Siteyi 210 bin 421 kişi ziyaret etti. Ziyaretçiler 147 bin 31 kez dosya indirdi. Sitede açılan ''Ne düşünüyorsunuz'' bölümüne ise bugüne kadar yaklaşık 4 bin 872 görüş iletildi.

Görüşler arasında araştırma görevlilerinin statüleri, akademik yükselme kriterleri arasında yer alan dil puanı, doçentlik sonrası 5 yıl bekleme şartı, rektör atamaları en fazla tartışılan konular arasında yer aldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.