banner

Dicle Üniversitesi karıştı
Dicle Üniversitesi'nde iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 1'i polis 3 kişi yaralandı.

Dicle Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi önünde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında bildiri dağıtılması nedeniyle çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Polisin müdahalesiyle kavga büyümeden sona erdi.

Daha sonra İlahiyat Fakültesi önünde toplanan bir grup ''Kahrolsun PKK'' sloganları eşliğinde yürüyerek, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Binası girişinde toplanan gruba taşlı ve sopayla saldırdı. Karşı grubun da aynı şekilde karşılık vermesi üzerine çıkan kavga sırasında güvenlik güçleri, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti.

Fakültesi binasındaki grup daha sonra polise de saldırdı. Bunun üzerine polis, biber gazıyla müdahalede bulundu. Grup dağılırken, fakültenin birinci katındaki dersliklerde bulunan bazı öğrenciler gazdan etkilenmeleri sonucu fenalık geçirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olayda 1'i polis 3 kişi yaralaırken, bazı kişiler gözaltına alındı.

Kavganın ardından üniversite yerleşkesine gelen takviye ekipler, yoğun güvenlik önlemi aldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.