banner

Öğrenciler üniversiteleri ziyaret etti
Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri İstanbul'daki çeşitli üniversiteleri ziyaret etti.

lise uniOkul müdürü Aysun Yiğitsoy, yaptığı yazılı açıklamada, lise öğrencilerinin üniversiteleri tercih etmeden her anlamda incelediğini söyledi.

Üniversitenin insan hayatında önemli bir basamak olduğunu belirten Yiğitsoy, şöyle devam etti:

"Üniversite ve bölüm tercihlerinin en az üniversite sınavı kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle öğrencilerimize yol göstermek için farklı etkinlikler düzenliyoruz. Geçen yıl Edirne’de ilk defa düzenlenen 'Üniversite Tanıtım Günü' bunlardan biriydi. Ayrıca okulumuzda ağırladığımız farklı meslek gruplarından insanlar öğrencilerimize meslekler hakkında bilgiler veriyor. Düzenlediğimiz bu geziyle de öğrencilerimiz, üniversiteleri yerinde gördü ve üniversiteler hakkında bilgi sahibi oldu. Bu gezi aynı zamanda onlar için motivasyon kaynağı oldu."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.