banner

Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü
Aksaray'da emekli olup, engelli torununu okula kucağında götüren İrfan Aktaş, karne töreninde "Yılın Dedesi" ödülüne layık görüldü.

 

irfan_aktasEmekli olduktan sonra hayatını torununa adayan 61 yaşındaki İrfan Aktaş, kas hastalığı sonucu 2 yıl önce engelli kalan ve iki bacağı da tutmayan torunu 9 yaşındaki Cihan Murat Aktaş'ı her gün okula kucağında götürdü. Okul yollarını aşındıran dede ile torunu bugün karne heyecanını birlikte yaşadı. Aktaş'a, bu fedakarlığı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Yılın Dedesi" ödülüne layık görülerek, plaket takdim edildi. İrfan Aktaş, torununun 7 yaşında geçirdiği kas hastalığı sonucu engelli olduğunu söyledi.

 

Teneffüste bahçede gezdiriyor
Torununun iki bacağının da tutmadığını belirten Aktaş, şunları anlattı: "Anaokulu ve birinci sınıfa kendisi gidip geliyordu. Ancak 2'nci sınıfa başlamadan bu rahatsızlık oluştu. Ben de emekliye ayrılarak torunumu okula götürüp getirmeye başladım. Beraber servise biniyoruz ve kucağımda torunumu sınıfına kadar çıkarıyorum. Sınıfa bırakınca da okuldan ayrılmıyorum. Teneffüs saatlerinde de torunumu alıp bahçede gezdiriyorum. Bu, torunumla ikinci karne heyecanımız. Çok mutluyum. Torunum 3'üncü sınıfı da bitirdi. Dersleri de çok iyi. Allah'a şükür bu fedakarlığımızı boşa çıkarmıyor."


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.