banner

Bu okul yargıya taşındı
İstanbul lisesi müdürlüğü yargıya taşındı

İstanbul'da açık bulunan okullarla ilgili mayıs ayında duyuruya çıkan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk listede ilan ettiği İstanbul Lisesinin daha sonra listeden çıkarılması yargıya taşındı.

İstanbul'da açık bulunan okullarla ilgili mayıs ayında duyuruya çıkan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk listede ilan ettiği İstanbul Lisesini (Eski adıyla İstanbul Erkek) listeden çıkarmıştı.

TBMM'de verilen soru önergesinin cevabında bakan DİNÇER tarafından listeden çıkarma işlemi olmadığı belirtilmişti.

Eğitim İş, bir üyesinin başvurusu üzerine konuyu yargıya taşıyarak İstanbul Lisesinin duyuruda yer almaması, duyurudan çıkarılması işleminin yürütmesinin durdurulmasını ve iptalini istedi.

Konu ile ilgili yönetmelik hükmüne göre boş bulunan tüm okulları ilan etme zorunluluğu bulunduğu halde bu okulun keyfi olarak boş bırakılması ile ilgili yargı kararı bekleniyor.

(memurlar.net)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.