banner

2014'te zamlı öğretmen maaşı ne kadar olacak?
Ocak 2014 itibariyle zamlı öğretmen maaşı ne kadar olacak? Bekar bir öğretmenin 2014'te eline ne kadar ücret geçecek? İşte Başbakan Erdoğan'ın zamlı öğretmen maaşı ve öğretmen atama açıklaması

Başbakan Erdoğan, AK Parti iktidara geldiğinde mesleğe yeni başlamış bekar bir öğretmenin 470 lira maaş aldığını, bu miktarın Temmuz itibariyle bin 894 liraya yükseldiğini, Ocak'ta ise 2 bin 81 lira olacağını ifade etti.

2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öğretmen atamaları, öğretmen maaşları ve üniversite sayıları ile ilgili bilgiler verdi.

AK Parti iktidara geldiğinde mesleğe yeni başlamış bekar bir öğretmenin 470 lira maaş aldığını anlatan Erdoğan, bu miktarın Temmuz itibariyle bin 894 liraya yükseldiğini, Ocak'ta 2 bin 81 lira olacağını ifade etti. İktidara geldiklerinde Türkiye’de 552 bin öğretmen olduğuna işaret eden Erdoğan, "11 yılda toplam 407 bin 537 öğretmen ataması yaptık. Şubat ayında 10 bin öğretmen alımı daha yapacağız. Temmuz'da 40 bin öğretmen daha alacağız. Şu anda Milli Eğitim bünyesinde çalışan yaklaşık 810 bin öğretmenin yarısından fazlası bizim dönemimizde atandı. Biz geçmiş dönemlerin açıklarını kapıyoruz" diye konuştu.

Şubat'ta 10 bin Temmuz’da 40 bin öğretmen ataması yapılacak

Başbakan şunları söyledi;

 “Şubat ayında 10 bin öğretmen alımı daha yapacağız. Temmuz’da 40 bin öğretmen daha alacağız” dedi. Ak Parti iktidara geldiğinde mesleğe yeni başlamış bekar bir öğretmenin 470 lira maaş aldığını anlatan Erdoğan, bu miktarın temmuz itibariyle bin 894 liraya yükseldiğini, Ocak’ta 2 bin 81 lira olacağını ifade etti. İktidara geldiklerinde Türkiye’de 552 bin öğretmen olduğuna işaret eden Erdoğan, “11 yılda toplam 407 bin 537 öğretmen ataması yaptık. Şubat ayında 10 bin öğretmen alımı daha yapacağız. Temmuz’da 40 bin öğretmen daha alacağız. Şu anda Milli Eğitim bünyesinde çalışan yaklaşık 810 bin öğretmenin yarısından fazlası bizim dönemimizde atandı. Biz geçmiş dönemlerin açıklarını kapıyoruz” diye konuştu.

"Toplam derslik sayısının yarısından fazlasını yaptık"

Erdoğan, iktidara geldiklerinde Osmanlı'dan kalan ve kendi iktidarlarından önce yapılan toplam derslik sayısının 347 bin olduğunu ifade ederek, 11 yıllık iktidarlarında 205 bin 36 dersliği tamamladıklarını, bunun toplam derslik sayısının yarısından fazla olduğunu söyledi.

Eğitim alanındaki yatırımlardan ve öğrencilerle ailelerine yapılan yardımlardan örnekler veren Erdoğan, 11 yılda okullara 1 milyon bilgisayar gönderdiklerini, 62 bin 800 tablet bilgisayar dağıttıklarını kaydetti. Erdoğan yıl içinde 10 milyon 600 bin tablet bilgisayar için altyapı çalışmalarını başlattıklarını belirtti.

“Üniversite sayısını 73'ten 175'e çıkardık”

Başbakan Erdoğan, iktidarları döneminde üniversite sayısını 73'ten 175'e çıkardıklarını, yeni kurulan 51 üniversiteye 105 bin 933 kadro ihdas ettiklerini anlattı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.