banner

Fark Yaratan Öğretmen projesine ünlülerden destek
Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren Öğretmen Akademisi Vakfı, #farkyaratanöğretmen başlıklı bir kampanya başlattı. Kampanyaya Arda Türkmen, Sinan Güler, Sunay Akın, Haldun Dormen gibi ünlüler de destek veriyor.

fark yaratan ogretmen“Herkesin hayatta kendisine değer katmış bir öğretmeni vardır” düşüncesiyle yola çıkan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında anlamlı bir projeye imza atıyor.  “Fark Yaratan Öğretmen” isimli proje kapsamında katılımcılar Vakfın sosyal medya hesapları üzerinden hayatları boyunca sevgi, saygı ve minnettarlıkla hatırladıkları öğretmenlerini anlatıyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, kendi hayatında “fark yaratan öğretmeni” olan herkesi projeye davet ediyor.

Proje Kasım ayı boyunca devam edecek

Katılımcılar, Kasım ayı boyunca farkyaratanogretmen.com sayfasını ziyaret ederek en değer verdiği öğretmeniyle ilgili anısını yazı, video ya da fotoğrafla paylaşabiliyor. Projeye katılımcılar, farkyaratanogretmen.com sayfasının yanı sıra #farkyaratanöğretmen etiketiyle de sosyal medya hesaplarından diledikleri formatta paylaşımda  bulunabiliyor.

Kampanya bitiminde ise katılımcılar arasından jürinin oylarıyla seçilen bir hikayenin sahibi, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından 28 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek Eğitim Şenliği’nin konuğu olma fırsatı yakalıyor.

Ünlüler de Fark Yaratan Öğretmenlerini Anlattı

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya ünlüler de destek veriyor. Ünlü şef Arda Türkmen’in lisedeki tarih öğretmenini anlatmasının ardından milli basketbolcumuz Sinan Güler de ilkokul öğretmeni ile lisedeki İngilizce öğretmeniyle anılarını aktardı. Kampanyaya ayrıca duayen tiyatro ustası Haldun Dormen ve şair-yazar Sunay Akın da destek videosu çekerek katıldı. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.