banner

Muhammet öğretmen okulun çehresini değiştirdi
Diyarbakır'ın Kapaklıpınar köyünde öğretmenlik yapan Muhammet Musab Gümüş, okulun onarım ve bakım işlerini gerçekleştirerek modern bir eğitim yuvasına dönüştürdü.

muhammet ogretmenDiyarbakır'ın Sur ilçesi Kapaklıpınar Köyü İlkokulu'nda öğretmenlik yapan Muhammet Musab Gümüş, başlattığı projeyle okulu modern bir eğitim yuvasına dönüştürdü.

Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il içi tayin ile ilk gün geldiği okulda birçok eksiklikle karşılaştığını söyledi.

Okulun eksikliklerinin giderilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibata geçtiğini dile getiren Gümüş, su ihtiyacının karşılanması için Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne başvurduğunu, okul için bir kuyu açtıklarını, bu sayede su sıkıntısının giderildiğini bildirdi.

Gümüş, şöyle devam etti:

"Aldığımız desteklerle köylülerimizle bahçemize tel örgü çektik. Çocuklarımızın rahatça su içebileceği bir çeşme yaptık. Tuvaletimizi yeniledik. Kış aylarında okul bahçesinde çamurla boğuşan çocukları bu durumdan kurtarmak için başvurduğumuz Sur Belediyesinden kum getirttik. Bahçeyi kumladık. Çöp kutularını bahçeye yerleştirdik. Okul bahçesini çocukların rahatlıkla çöplerini atabileceği, temiz bir ortamda yaşayabileceği bir dünya haline getirdik."

Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle okulun hem iç hem de dış boyasını yaptıklarını, yeşeren bir dünyanın olabilmesi için İl Fidan Müdürlüğünden aldıkları 100'e yakın fidanı bahçeye diktiklerini aktaran Gümüş, çocukların yüzünü güldürmek için sosyal medyayı kullanarak, Çarşı ve Umut Atölyesi gibi gruplardan kırtasiye ile giyecek yardımı aldıklarını belirtti.

Yaptığı çalışmalar bizi çok sevindirdi

Köylülerden Abdulkadir Koçak da eskiden okullarının fiziki durumunun çok kötü olduğunu belirterek, "Öğretmenin yaptığı çalışmalar bizi çok sevindirdi, biz de yardımcı olduk. Bizim çocuklarımız için çalışıyor" dedi.

Erdoğan Öz ise Gümüş'ün köye geldiğinde okulun mevcut şartlarında eğitimin yapılamayacağını söylediğini ve kendilerinden yardım istediğini dile getirerek, "Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Sağ olsun bize öncü oldu" şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.