banner

Kız kardeşler aynı okulda öğretmenlik yapıyor
Muş'un Savaşçılar köyündeki okulda öğretmenlik yapan Kayserili iki kız kardeş, köy halkının ve öğrencilerin sevgisini kazandı.

kardeş ogretmenlerMuş'un Savaşçılar Köyü ilkokulunda görev yapan Kayserili Özge ve Özlem Taşcı kardeşler, öğrencilerini geleceğe birlikte hazırlıyor.

Köyde bir yıldır öğretmenlik yapan kardeşlerden 24 yaşındaki Özge Taşcının ardından kendisinden bir yaş büyük ablası Özlem Taşcı da bu yıl aynı okulda vekil öğretmen olarak göreve başladı.

Aynı lojmanda kalan kardeşler, beraber geldikleri okulda odun sobasıyla ısıttıkları sınıfta çocuklara eğitim veriyor. Köy halkının ve öğrencilerin de sevgisini kazanan iki kardeş, kimi zaman öğrencilere ablalık, kimi zaman da arkadaşlık yapıyor.

Öğretmenlerini çok seven öğrenciler de imkanları ölçüsünde evlerinden getirdikleri köy ekmeği, yumurta, meyve, patik ve el işi örgülerden oluşan hediyelerle, Taşcı kardeşlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Hediyeler karşısında duygulanan öğretmen Özge Taşcı, AA muhabirine, burada görev yaptığı için mutlu olduğunu söyledi.

Ablasıyla aynı okulda görev yapmanın kendileri açısından önemli olduğunu belirten Taşcı, şöyle konuştu:

"Daha önce buralara hiç gelmemiştim. Burada çok büyük bir sıcaklık ve samimiyet gördüm. Bir yıl sonra ablam da benim desteğimle bu okula geldi. Birlikte çalışmaya başladık. İki öğretmenli bir okuldayız ve ikimiz öğretmenlik yapıyoruz. Köylüler de bize karşı çok iyiler. Aynı lojmanda kalıyoruz, okula birlikte gidip geliyoruz." 

Özlem Taşcı ise öğrencilerden aldığı ilk Öğretmenler Günü hediyesinin kendisini heyecanlandırdığını anlattı. 

Kardeşiyle aynı okulu tercih ettiğini dile getiren Taşcı, "Başta ön yargılarım oldu ama köy halkına çok teşekkür ediyorum. Bizleri kızları gibi sahiplendiler. Öğrencilerimiz de bizleri birer öğretmen hatta ikinci bir anne gibi benimsediler. Özellikle köy halkına çok teşekkür ediyorum. Hiçbir desteklerini esirgemediler" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.