banner

ÖRAV'a yeni genel müdür atandı
2018 yılından bu yana ÖRAV genel müdürlüğünü sürdüren Füsun Çüruksu görevini Tuba Köseoğlu Okçu’ya devrederken, Vakıf’a 13 yıldır uzman eğitimci ve eğitim direktörü olarak katkı sunan Arzu Atasoy genel müdür vekilliğine getirildi.

 

tugba_koseoglu_arzu_atasoyÖRAV’ın genel müdürlük bayrağını Tuba Köseoğlu Okçu’ya devreden Çüruksu; “Üç buçuk yıl önce bu yola çıkarken kendime koyduğum hedefleri, değerli çalışma arkadaşlarımın ve tüm paydaşlarımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Tam da bu sebeple artık görevimi yeni bir lidere, Vakfımızı yeni bir vizyonla daha da ileriye taşıyacak bir arkadaşımıza devrediyorum.” dedi.

 

2020 yılından bu yana Garanti BBVA’nın eğitim direktörlüğü görevini sürdüren Tuba Köseoğlu Okçu ise, bu sorumluluğunun yanı sıra üstlendiği ÖRAV genel müdürlüğü için duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Sahip olduğum kurumsal bilgi ve deneyimi, eğitim alanında ÖRAV gibi öncü bir kurumda, toplum yararına kullanacağım için fevkalade heyecanlıyım. Bu manevi anlamı çok büyük olan göreve layık olabilmek için var gücümle çalışacağım. Uzman ekibimizle birlikte Vakfın sosyal etkisini yurt içinde ve yurt dışında daha da artıracak yeni projeler üretmeye ve eğitimin toplumsal kalkınmanın en önemli unsuru olduğu bilinci ve sorumluluğuyla çalışmaya şevkle ve inançla devam edeceğiz.”   

 

ÖRAV’a uzun yıllardır uzman eğitimci ve eğitim direktörü olarak emek veren Arzu Atasoy da terfisi ile ilgili duygularını şöyle ifade etti: “Kuruluşundan beri bir parçası olmaktan son derece gurur duyduğum ÖRAV bünyesinde atandığım bu yeni görev dolayısıyla çok mutluyum.  Dünyadaki ve eğitim sistemindeki değişim ve dönüşümü yakından takip ederek, öğretmenlerin ihtiyaç duydukları içeriklerde programlar oluşturmak üzere belirlediğimiz stratejilerle, ÖRAV’ı dünyada başka benzeri olmayan bir kurum olarak yapılandırdık. Bundan sonra da aynı yaklaşımla, ÖRAV’ın sosyal etkisini daha da artırmak ve tüm çocukların nitelikli eğitime ulaşabilmeleri için gereken ortamı yaratmak adına var gücümüzle çalışacağız.” 

 

Tuba Köseoğlu Okçu Özgeçmiş

 

1971 yılında İstanbul’da doğan Tuba Köseoğlu Okçu, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi’ni takiben 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. Okçu, çalışma hayatına 1994 yılında simültane konferans tercümanı olarak başladı ve Tercüme Konseyi’nde görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Tuba Köseoğlu Okçu, 1997-2008 yılları arasında Doğuş Grubu bünyesinde görev yaptı ve sırasıyla Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde Performans Danışmanı, Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi’nde Üst Düzey Yönetici Geliştirme Müdürü, Doğuş Holding’de İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Doğuş Otomotiv’de İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev aldı. 2008-2012 arası Easpharma Deva Holding İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Direktörü, 2012-2019 yılları arasında ise Hürriyet İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışan Tuba Köseoğlu Okçu, 1 Mart 2020’den bu yana yürüttüğü Garanti BBVA Eğitim Direktörlüğü görevine ek olarak, 1 Şubat 2022 itibariyle Öğretmen Akademisi Vakfı ÖRAV Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. Tuba Köseoğlu Okçu’nun ayrıca seyahat yazıları yazdığı paullende.blogspot.com ve kitap tanıtımları yazdığı paullendereads.blogspot.com isimli blogları ve “Aklımda Deli Sorular” ve “Bu da Nereden Çıktı?” isimli yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.