banner

YGS’de 30.soru iptal edildi
ÖSYM’den YGS adaylarına müjde! YGS’de matematik testinin 30. sorusu iptal edildi. Ayrıca sınavda din kültürü yerine felsefe testini yanıtlayanların cevapları geçerli sayıldı.

Bugün açıklanan YGS sonuçlarının ardından ÖSYM, matematik testindeki 30’uncu sorunun iptal edildiğini bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada bu soruyu tüm adayların doğru yaptığının kabul edildiği belirtilerek, “Temel Matematik Testinde yer alan Temel Soru Kitapçığı 30’uncu sorusu ÖSYM Yönetim Kurulu’nun 29 Mart 2013 tarih ve 2013/07.02 sayılı kararı ile iptal edildi. Temel Matematik testinde en az bir işareti bulunan adayların 30’uncu soruya doğru yanıt verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapıldı” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, din kültürü ve ahlak bilgisi dersini almakla zorunlu olup yanlış bilgilendirmeden dolayı, sınavda din kültürü yerine felsefe yapan adayların sınavları da geçerli sayıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.