banner

İTÜ'den ODTÜ'ye 'fidanlı' destek
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir grup öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, ODTÜ arazisindeki yol çalışmalarını protesto etmek için üniversite kampüsünün içine fidan dikti.

itü fidan eylemiİstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) bir grup öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arazisinde gerçekleştirdiği yol çalışmalarını, "fidan dikerek" protesto etti.

Bir grup İTÜ öğrencisi, üniversitenin Maslak yerleşkesindeki öğrenci yemekhanesinin önünde yer alan, "ODTÜ'ye selam veriyoruz, İTÜ'ye fidan dikiyoruz" yazılı pankartın etrafında toplandı. Grup, hükümet ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca aleyhine sloganlar atarak, ellerinde fidanlarla rektörlük binasına kadar yürüdü.

Rektörlük önünde de sloganlar atan grup adına açıklama yapan öğrencilerden Efe Ersöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ODTÜ arazisinden geçecek yol yapma sevdasından vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Ersöz, "Devlet ve hükümetler, egemen kesimler ve sermayedarlar için değil, halk için politika üretmek zorundadır. Bu böyle olmadıkça, dün Taksim'de, Kızılay'da, Hatay'da, Karadeniz'de ve tüm Anadolu'da ayağa kalkanlar gibi, bugün de ODTÜ'lüler ayağa kakmakta haklıdır" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından İTÜ'nün girişindeki boş araziye fidan dikerek olaysız dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.