banner

Okan Üniversitesi'nden burs ödüllü sosyal girişimcilik yarışması
Okan Üniversitesi, düzenlediği Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması ile yarışmada dereceye giren lise öğrencilerine yüzde yüze varan burs verecek.

Türkiye’de ilk kez başlattığı “Girişimcilik Dersi” ile öğrencilerinin girişimci ruhunu ortaya çıkararak onlara farklı bir vizyon kazandırmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, düzenlediği Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması ile Türkiye’nin en genç girişimcilerini arıyor. Nasuh Mahruki, Serra Titiz ve İbrahim Betil gibi çok sayıda başarılı girişimcinin jürisinde yer aldığı yarışmada dereceye giren lise öğrencilerine Okan Üniversitesi tarafından tüm üniversite eğitimleri boyunca yüzde yüze varan oranlarda burs ödülü verilecek.

“Başarıyı destekliyoruz” sloganıyla çalışmalarını sürdüren ve kuruluşunun 15’nci yılında 15 bin öğrenciye ulaşan Okan Üniversitesi, lise öğrencilerine yönelik düzenlediği etkinlikler ve sosyal projelerle dikkat çekiyor. Üniversite, Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan gençleri daha lise çağındayken keşfetmek için Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması’nı hayata geçiriyor. Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde düzenlenen Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması, Türkiye genelinde var olan sosyal sorunlara, sosyal girişimcilik çerçevesinde bir çözüm üretmek için yaratıcı fikirlere sahip lise öğrencilerini hedefliyor.

Yarışmaya katılmak isteyen lise öğrencilerinin 3 bin kelimeden oluşan proje sunumlarını www.okan.edu.tr adresindeki yarışma sayfasında yer alan formu doldurarak girişim iş planları ile birlikte göndermeleri gerekiyor.

Yarışmanın katılım koşulları, şartları ve ödül bilgilerine ulaşmak için Tıklayınız

http://uygulamalar.okan.edu.tr/osgm/

Yarışma Takvimi

Son Teslim:                         11 Mart 2014

Jüri Değerlendirmesi:           17-28 Mart 2014

Sonuçların Açıklanması:         8 Nisan 2014

Ödül Töreni:                       11Nisan 2014

Jüri Üyeleri

Yrd. Doç. Dr. Ezgi Yıldırım Saatçi – Okan Üniversitesi

Yrd. Doç. Dr. Selma Arıkan – Okan Üniversitesi

Ayşe Nur Özcan – Turkish WIN

Başak Saral – Habitat

Bedriye Hülya – B-Fit

Ercan Tutal – Düşler Akademisi

Ferhan Cook – M-Spark

İbrahim Betil – TOG

Nasuh Mahruki – AKUT

Nick McGirl – Ashoka

Ozan Sönmez – Social Entrepreneur

Serra Titiz – Mikado Consulting

Suat Özçağdaş – SİM

Timur Tiryaki – SOGLA

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.