banner

Okan Üniversitesi öğrencilerini iş yaşamı içinde yetiştiriyor
İş yaşamına en yakın üniversite vizyonu doğrultusunda aralarında DHL ve THY’nin de bulunduğu 1000’den fazla şirket-kurum ile staj ve CO-OP işbirlikleri bulunan Okan Üniversitesi, öğrencilerinin paydaş şirket ve kurumlar bünyesinde çalışmalarını sağlayarak iş bulma alternatiflerini zenginleştiriyor. Öğrenciler Markalı Ders’lerle bizzat profesyonellerden eğitim alıyorlar.

okan_uni“İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi (İYBF) öğrencilerinin 1000’den fazla şirkette staj ve CO-OP uygulamalarıyla paydaş şirket ve kurumlar bünyesinde çalışmalarının sağlandığını belirten Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Yabancı dile verdiğimiz önem çerçevesinde Türkçe programlarda dahi öğrencilerimizin en az 4 dönem İngilizce dersi almalarını sağlıyoruz. İngilizce programlardaki öğrencilerimiz Çince, Rusça ve Arapça gibi ticari ilişkilerimiz olan ülkelerin dillerinde de eğitim alabiliyorlar.” diye konuştu.

okan_uni“Küresel olarak genç işsizlik oranlarının yüksek olduğu bu dönemde öğrencilerimizi iş dünyası ile birlikte iş yaşamına hazırlıyoruz.” diyen Okan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’un sunduğu imkanları kullanarak öğrencilerimizin iş yaşamı içerisinde olmasını sağlıyoruz. Böylece öğrencilerimizin üniversiteden mezun olmadan önce iş bulabilme imkanlarını zenginleştiriyoruz. Türkiye’de ilk kez başlattığımız Girişimcilik Dersi ve Sosyal Girişimcilik Merkezimiz ile girişimci gençler yetiştirme hedefimizi gerçekleştiriyoruz.”

İŞLETME STRATEJISI LABORATUVARI ve FINANS FINANS LABORATUVARI ILE DENEYSEL ÖĞRENME
İYBF öğrencilerinin fakülte bünyesindeki programların birbirleriyle entegre edilmiş olması nedeniyle programlar arasında dönem kaybetmeksizin kolaylıkla yatay geçiş yapabildiklerini ifade edenmOkan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güner Gürsoy, öğrencilerin havuz program olarak kurgulanan İşletme Lisans Programı ile ikinci sınıftan sonra 6 farklı alt uzmanlık alanında ihtisaslaşma ve CO-OP yapma hakkına sahip olabildiklerini söyledi. Gürsoy szölerini şöyle sürdürdü: “İYBF bünyesinde sektör lideri şirket ve kurumlar ile oluşturulan Markalı Dersler ile öğrencilerimizin sektör uygulamaları ve tecrübeleri hakkında bizzat profesyonellerden eğitim alma imkanı bulunuyor. Markalı Dersler ile anlaşmalı şirketlerin yönetici yetiştirme (MT) programlarını akademik müfredat içerisine entegre ederek şirketlerin kendi insan kaynaklarını seçmelerine ve yetiştirmelerine imkan sağlıyoruz. Mezuniyet dönemi sonrasında bağlantılı staj ve CO-OP imkanlarıyla süreç tamamlanıyor. Milenyum çocukları için eğitim teknik ve teknolojilerini değiştiriyoruz. Çağdaş eğitim teknolojilerinin yaygın olarak kullanılması ile öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri kavram ve teorileri iş simülasyonlarıyla yönetsel kararlara dönüştürebilmekte ve olası sonuçlarını görebilmekteler. Bu amaçla açtığımız Finans Laboratuvarımız ve İşletme Stratejisi Laboratuvarımızda deneysel öğrenme ortamı yaratıyoruz.”

Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
İşletme
İşletme (İngilizce)
Ekonomi ve Finans (İngilizce)
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
Uluslararası Lojistik
Uluslararası Lojistik (İngilizce)
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret (İngilzce)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.