banner

Uluslararası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi açıldı
KKTC’de eğitim – öğretimini sürdüren Uluslararası Final Üniversitesi atılımlarına bir yenisini daha ekledi. Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılışı KKTC’den üst düzey isimlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

ufuUluslararası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin açılışını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımı ile yapıldı. UFÜ Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı İbrahim Taşel’in ev sahipliğinde gerçekleştirlen tören Cumhurbaşkanı Tatar’ın yanı sıra Başbakan Ersan Saner, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan’ın yanı sıra bazı milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Nitelikli sağlık personeli yetiştirmek amacıyla kurulan Uluslararası Final Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, hem teorik hem de uygulamalı dersler ile alanda gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.