banner

Twitter mesajıyla yurtlara çatkapı
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, öğrencilerin Twitter üzerinden gönderdiği şikayet mesajları üzerine gece yarısı yurtlara çatkapı yapıyor.

Suat Kılıç yurt ziyaretiSosyal medyayı en iyi kullanan kabine üyeleri arasında yer alan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Twitter’dan şikayetlerini dinlediği öğrencilerin talepleri doğrultusunda Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlara ziyaretler yapıyor.
Öğrencilerin Twitter üzerinde gönderdiği şikâyet mesajlarını ihbar kabul ederek yurtlara gece yarısı baskınlar düzenleyen Bakan Kılıç'ın gittiği her yurtta sorunları tek tek çözüme kavuşturduğu ifade edilen bakanlıktan yapılan açıklamada, İzmir Bornova Yurdu'na yapılan son baskının ardından yurtta büyük bir değişim başladığı ifade edildi.
Açıklamaya göre, 13 Ocak'ta stadyum yeri bakmak üzere İzmir'e yaptığı ziyaret sırasında gece saatlerinde ani bir kararla Bornova yurduna ''baskın yapan'' Kılıç, önce kız yurdunu ardından erkek yurdunu ziyaret etti.


Twitter’dan mesaj yağıyor
Öğrencilerin isteği üzerine katlara çıkan ve oda oda blokları dolaşan Kılıç, ihtiyaçları ve eksikleri yerinde tespit etti. Öğrencilerin yoğun şikayetlerini dinledikten sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak'ı arayarak İzmir'e çağıran Kılıç, verdiği talimatla yurttaki sorunları 10 günde çözüme kavuşturdu.
Açıklamaya göre, öğrencilerin isteği doğrultusunda yurt bloklarının altındaki kafeteryalara LCD ekran televizyonlar yerleştirildi. Nevresim ve çarşaf takımlarına dönük şikayetler üzerine de 5 bin nevresim, çarşaf ve yastık kılıfından oluşan setler öğrencilere dağıtıldı. 15 günlük tatil süresince de yurt bloklarındaki tüm banyo ve tuvaletler yenilenmeye başladı.
Kılıç'ın bu ziyaretleri sonrasında Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndaki sorunların çözüldüğünü gören öğrencilerin, twitter üzerinden mesaj atmaya devam ettiği bildirildi.

(samanyoluhaber.com)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.